Hedef ekonomik ilişkilerde birincilik

KTTO Geleneksel iftar buluşmasında üyeleriyle bir araya geldi. Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi ve KTTO Onursal Başkanı Kıvılcım Kılıç, mevcut ticari ve yatırım ilişkilerinin artarak devam etmesinden memnuniyet duyduğunu ama tatmin olmadığını, hedefin birinci sıraya yükselmek olduğunu söyledi.

05.06.2018, Priştine – Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO) geleneksel iftar buluşmasını gerçekleştirdi. Atlantik Group CEO-su ve Oda Başkanı Ayhan Demirkıran’ın ev sahipliğinde Emerald Otelde 4 Haziran Pazartesi akşamı düzenlenen iftar yemeğine T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Ticaret Müşaviri Tamer Topaloğlu, TİKA Kosova Koordinatörü Hasan Burak Ceran, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker ve diğer davetliler ile KTTO üyeleri katıldı.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi ve KTTO Onursal Başkanı Kıvılcım Kılıç yaptığı konuşmada iki ülke arasında dostluk ilişkilerine ve Türkiye’nin Kosova’ya her alanda yaptığı katkılara vurgu yaptı. Büyükelçi Kılıç, Türk özel sektörünün de Kosova’da hem ticari hem de yatırım ilişkileri ile önemli bir rol oynadığına dikkat çekerek, yatırımlarla adeta ülkenin çehresinin değiştiğine vurgu yaptı. Ticari ilişkilerin de her yıl arttığından memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükelçi Kılıç, ancak bu konuda henüz tatmin olunmadığını ve gerek ticarette gerekse yatırımlarda daha çok fazla şeyin yapılabileceğine dikkat çekti. Büyükelçi Kılıç “Biz bu ilişkilerde birinci sırada olmak istiyoruz. Bunun için de hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tabi bunu sağlayacak ve buna yardımcı olacak bir takım mekanizmalar da var. Bunlardan bir tanesi Serbest Ticaret Anlaşmasıdır. Onun da en kısa zamanda yürürlüğe girmesini için biz yoğun bir biçimde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, yatırımların artmasının en büyük temennilerden biri olduğunu söyleyerek, yatırım altyapısına yapılacak olan katkıların bu ülkeye olduğu gibi iki ülke arasında hem ticari hem de yatırım ilişkilerine fayda sağlayacağını belirtti.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>