KTTO Heyeti Prizren Başkonsolosluğunu ziyaret etti

Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Ayhan Demirkıran ve beraberinde Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet 31 Ocak Çarşamba günü Türkiye’nin Prizren Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Yeni Başkonsolos Eylem Altunya’nın görevine başlaması vesilesiyle ziyareti gerçekleştiren Oda heyeti kendilerine tebriklerini iletti.

KTTO Heyetinde Atlantik Group CEO’su ve KTTO Başkanı Ayhan Demirkıran, Ziraat Bankası Kosova Müdürü Meriton Sunduri, BKT Genel Müdürü Abdurrahman Balkız, THY Müdürü Mustafa Kerrar Yüksel ve KTTO Genel Sekreteri Esin Muzbeg yer aldı.

KTTO üyeleri, Başkonsolos Eylem Altunya’ya yaptıkları işlerin yanı sıra ülke ekonomisi ve Türkiye ile ekonomik ilişkiler ve Türk yatırımlarının konumu hakkında bilgilendirmelerde bulundular. KTTO Başkanı Ayhan Demirkıran, yatırım rakamlarına bakıldığında üçüncü sırada gözükmesine rağmen, reel sektöre yapılan yatırımlar açısından Türk yatırımlarının birinici sırada olduğunu ve Türk şirketlerinin yaklaşık 10 bin personel istihdam ettiğini bildirdi. Başkonsolos Altunya’ya ayrıca KTTO’nun kuruluşu, misyonu ve 2018 yılı planlamaları hakkında bilgi verildi.

Türkiye’nin Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya ise bölgeyi yakından takip ettiğini ve bu bölge hakkında çalışmalar yaptığını belirterek, fiilen görev yapmaktan dolayı da memnun olduğunu dile getirdi. Göreve yeni başlaması nedeniyle, kişilerle yeni yeni tanıştığını ifade eden Başkonsolos Altunya, ekonomik perspektif açısından Kosova’yı değerlendirmenin önemli olduğunu kaydederek, ziyaretinden dolayı KTTO’ya teşekkür etti.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>